Подорожуємо рідним містом

Ознайомлюючи маленьких українців з героїчним минулим, неможливо оминути Запоріжжя, а в ньому – легендарний острів Хортицю, де нині розташовано

Музей історії запорозького козацтва.

Адреса музею:

69017, м.Запоріжжя, о. ХОРТИЦЯ, Національний заповідник “Хортиця” працює щоденно, крім понеділка з 9.30 до 17.00

Замовлення екскурсій проводиться за телефоном: 52-73-17

Колекція музею становить 32 тисячі предметів, експозиційна площа – 1600 кв.м. Тож доведеться добре підготуватися, щоб відповісти на всі питання дитини, або ж скористатися послугами екскурсовода. Нині музей пропонує оглянути такі експозиції: "Запорізький край у найдавніші часи", "Запоріжжя в період Київської Русі", "Запоріжжя в козацькі часи", "Заселення Запорозького краю в к. XVIII-XX ст.".

У музеї експонують чотири діорами: "Битва київського князя Святослава", "Військова рада на Січі", "Визволення м. Запоріжжя 14 жовтня 1943 року".

Запам’ятається також відвідини козацької чайки, яку було піднято з Дніпра 1999 року. Довжина судна становить 18м, ширина – 3,62м, висота щогли – 10,4м. Козацький човен мав 6 пар весел, був безпалубним та вміщував до 50 чоловік. На кораблі стояли 4 двофунтові гармати, які встановлювалися на фальконетних тумбах - 2 на кормі та 2 на носу.

Музей пропонує і спеціалізовану дитячу екскурсію - «Дорога на Січ» – супровід групи від Музею до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» (для дітей молодшого шкільного та старшого дошкільного віку), яка триває 35 хвилин.

А також тематичний інтерактивний захід - «Джури - маленькі козачата» - для дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку, що передбачає народні ігри та розваги, в процесі та за допомогою яких маленькі джури знайомляться з історією свого краю. Триває 45 хвилин.

Також на острові Хортиця можна оглянути Скіфський стан, увінчаний скіфсьим воїном – копією давньої скульптури. У цьому музеї під відкритим небом можна побачити жорна – символ добробуту і плодючості, каток або гарман – пристрій для обмолоту зерна, ступи, щоб його товкти, статуї та стели.

Також не оминіть

легендарний дуб,

вік якого сягає 700 років. На жаль, нині живою лишилася тільки одна гілка. Але розміри дерева вражають: діаметр стовбура 6 м 30 см. Висота дерева – 36 м.

Оглянути острів можна і кіньми. Таку послугу надає фольклорно-етнографічний кінний театр. Адреса: вул. С.Тюленіна, 23. Тел. 38(061)7012481; +38(061)2133285. Театр влаштовує вистави (графік змінний). Але навіть якщо й не пощастило потрапити на виставу, можна оглянути територію.

Запорізький міський дитячий ботанічний сад

Україна, 69068, м. Запоріжжя, вул. Чарівна, 11

тел. (061) 769-05-26 (приймальня), тел./факс (0612) 65-32-52

Територія цього унікального саду складає 14,6 га землі, на ній розміщено навчальний корпус, дендропарк, оранжерею "Зимовий сад", оранжерею "Кактусарій", комплекс теплиць "Лимонарій", "Папороті", "Хризантеми", "Розарій", "Кали", квітники, альпінарії. У колекції саду близько 4 тис. рослин. Тут зібрані унікальні хвойні, тропічні та субтропічні рослини, понад 130 сортів троянд. На території ботанічного саду можна придбати квітково-декоративну продукцію.

У ботанічному саду функціонують 17 гуртків: "Любителі зеленої архітектури", "Юні любителі зеленої архітектури", "Фітодизайн", "Юні квітникарі - аранжувальники", "Знавці лікарських рослин", "Юні кактусоводи", "Юний художник", "Екологічна мода", "Рослини - символи України", "Юний еколог", "Юні ботаніки", "Юні натуралісти", "Природознавство", "Юні друзі природи", "Юні квітникарі", "Юні рослинники" «Ландшафтний дизайн".

Для всіх відвідувачів саду працюють екскурсоводи. Екскурсії відбуваються щодня з 8 до 17 години без перерви та вихідних.

Запорізька дитяча залізниця

Адреса запорізької дитячої залізниці: вул. Луначарського, 1

Контактний телефон (чергова): (0612) 7644144

Запорізька дитяча залізниця - найдовша з українських дитячих залізниць (8,6 км). Мандрівка триває 35 хвилин. На залізниці є штучний тунель довжиною 80 м, одна станція і сім пасажирських платформ. Також до уваги відвідувачів на території дитячої залізниці працює зоокуток, акваріумний та тераріумний зали і зимовий сад.

Територія добре впорядкована, розбито клумби, працює фонтан.

(фото з сайту)

Акваріум, тераріум та зимовий сад працюють з 9 до 17 години без вихідних

Потяг їздить кожну неділю.

Також відпочити з дитиною можна у парку

«Дубовий гай».

Адреса: м. Запоріжжя, Жовтневий район, зупинка міського транспорту "Майдан Волі", Тел.: (0612) 64-28-52

Це одне з найчистіших екологічно місць у Запоріжжі. Площа парку – 57 га. Тут ростуть 300-літні дуби, що й дали назву парку. Серед парку - річкова протока, через яку в декількох місцях перекинуті мости. Уздовж доріжок встановлені лавки, дитячі майданчики, парк атракціонів, фонтан, декілька майданчиків для проведення концертів, тенісні корти. З атракціонів: "Світлофор", "Дитяча карусель", "Веселий друг", "Карнавал", "Човники", "Дзвоник", "Юнга", "Веселі гори", "Сюрприз", "Північне сяйво", "Вальс", "Колесо огляду", "Клоун", "Автодром", "Вихор", "Сонечко". Також у парку «гуляють» верблюд, ослик і лама, які дуже ваблять дітей.

Поряд з Дубовим гаєм є порт, звідки можна здійснити прогулянку на катері Дніпром.

У дощову погоду завітайте в Центр відпочинку і розваг

«ШекіЛенд»

м Запоріжжя, вул. Чарівна, 115

У центрі підібрано велику кількість атракціонів, серед яких автодром, дитячий боулінг, батут, м’який лабіринт, маленький потяг, ігрові автомати та Інтернет-кафе. У кафе є спеціальні зали для проведення Дня народження з особливим (дитячим) меню і розважальною програмою від творчої групи «Країна чудес».

Запорізький обласний театр ляльок

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 60, телефон: (061) 764-27-67, 764-18-06

Початок вистав – об 11.00

Запорізький цирк

Адреса: Україна, 69000, Запоріжжя, вул. Рекордна 41 (зупинка транспорту "Універмаг Україна")

Однин з найпопулярніших видовищних закладів. Початок вистав о 12-ій та 16-ій годині.

Телефон для довідок: (061)233-71-60

Каса, режим роботы: з 8-00 до 18-00, без вихідних та перерв, телефон: 233-71-60

Кiлькiсть переглядiв: 196