Як обрати вид спорту?/Files/images/201.jpg

Ясно — рух дітям необхідний. Але, на жаль, реальність така, що з кожним роком все менше і менше малят приходять до спорту

З самого моменту народження батьки прагнуть розвивати своє дитя. Причому все частіше і частіше мами і тата віддають перевагу розвитку духовному та інтелектуальному, відсовуючи фізичні заняття на другий план. Але не варто зменшувати значення фізичної підготовки! Лікарі, занепокоєнні стрімким омолодінням серцево-судинних захворювань, провели широкомасштабні дослідження серед дітей і підлітків. Результат був вражаючим. Виявилось, що вік від 5 до 8 років є визначним в плані ризику розвитку у дорослої людини атеросклероза і інфаркту міокарду. Причому, чим активніше дитини займалося спортом, тим менше цей ризик. Учені приводять ще декілька вагомих аргументів на користь регулярних занять спортом:

· у 30% дошкільників вже намічаються зміни постави (а в перші роки шкільних занять цей показник збільшується до 65%!);

· більше 30% діточок важать більше, ніж належить. Адже відомо, що дитяче ожиріння перемогти дуже складно;

· від 20 до 25% малят вже мають порушення кровообігу за типом вегетососудістої дистонії;

· 40% діточок регулярно скаржаться на болі в спині.

Зрозуміло, що кожен батько хоче, щоб його дитина зростала здоровою і сильною. Отже, вирішено: треба займатися спортом! Але яким саме? У пошуках вирішення проблеми фізичної підготовки мами і тата, на жаль, нерідко йдуть невірним шляхом. І все унаслідок того, що часто інтереси і можливості маляти залишаються на задньому плані на догоду батьківським амбіціям. Літо — прекрасний час почати підготовку вашої дитини до занять спортом. Не варто сушити голову над тим, яка спортивна школа в вашому місті краща — це вам, швидше за все, підкажуть знайомі, або, вивчивши газети або інтернет-сайти, ви самі винесете остаточний вердикт. Головна проблема іншого роду — який вигляд спорту вибрати. Спортивні традиції в нашій країні досить глибокі, а зараз, на щастя, у нас поступово стверджується мода на здоровий спосіб життя. Отже вибір спортивних секцій, шкіл і клубів досить великий.

Командні ігри

Цей варіант краще всього підійде відкритим для контакту, товариським дітям. Або ж, навпаки, малятам, що мають потребу в розвитку цієї межі характеру. Не зупинятимемося для перерахування всіх видів. Відзначимо лише, що не дивлячись на те, що поняття спортивного рівноправ'я в області командного спорту ніхто не відміняв, проте існують правила обмеження для осіб слабкої статі. Дівчаткам зазвичай рекомендують спробувати себе в баскетболі, гандболі, волейболі, але віддавати малюка, наприклад, в жіночий хокей більшість навіть захоплених цим виглядом спорту батьків вважають недоцільними. Багато хлопчиськ із задоволенням поганяють у футбол або покидатимуть м'яч в баскетбольну корзину. Отже, якщо у вас немає чітких пріоритетів серед спортивних видів, можливо, варто розпочати саме з цих. Професійні тренування починають зазвичай з 5 років. Як правило, хлопчиськам подобається багато руху і спілкування, та і до того ж у футбол, як і в хокей, у нас в країні «грають справжні чоловіки».

Водні види спорту

Ось ця стихія, без перебільшення, личить всім без обмеження. Що ще не навчившись ходити, малята саме тут опановують спортивні ази. Самі батьки, відправляючи дитяти в секцію плавання, стрибків у воду, синхронного плавання або ватерполо, часто аргументують своє рішення тим, що саме завдяки спортивним водним процедурам у дітей виробляється хороша постава і міцні м'язи. Та і сам факт, що чадо навчиться плавати і відчувати себе як риба у воді, не залишає батьків байдужими. Що вже говорити про роль загартування!

Гімнастика

Вона може стати першим рівнем в занять будь-яким іншим видом спорту (не даремно її називають матір'ю всіх спортивних занять), і починати тренування можна вже з 3 років. Ось куди фахівці сміливо рекомендують батькам віддавати дітей. Адже цей вигляд спорту розвиває практично все: поставу, координацію, м'язи, характер, грацію, стрункість. Особливо гімнастика улюблена і популярна серед дівчаток. Причин цьому багато. І одна з них пов'язана з тим, що фігура гімнастки виглядає найгармонійніше — у дівчаток немає широких плечей, властивих тим, хто займається водними видами спорту, немає різких, а частенько незграбних рухів, які характеризують учасників командних видів спорту. Крім того, гнучкість, сформована під час занять, зберігається в дівчинці на все життя, що залишилося, додаючи ході легкість і грацію.

Фігурне катання

Дуже красивий і видовищний вигляд спорту, яким легко захоплюються і хлопчики, і дівчатка. Не дивлячись на зовнішню простоту і красу, відноситься до найбільш складних, тому потрібно налаштуватися на те, що не все відразу виходитиме, як хотілося б. Саме тут особливо сильно відчувається жорстка конкуренція. Безумовно, добре розвиваються м'язи ніг, рук як в парників, так і сольних танцюристів на льоду, координація, грація. Але фігуристам доводиться багато працювати не лише на катку, але й в залі – над хореографією.

Теніс

Під час занять працюють практично всі групи м'язів, добре розвивається координація рухів. Цей вигляд спорту (а вірніше, регулярні змагання) також допомагає відпрацювати у дитини настільки необхідні в житті якості, як завзятість і наполегливість. Проте, що гріха таїти, цей вигляд спорту — не з дешевих. Окрім того, теніс не терпить зневаги. Для серйозного опанування техніки треба займатися 2-3 рази в тиждень, а кількість дітей в групі при цьому повинно бути не більше 4-5. Час від часу також необхідні індивідуальні тренування.

Танці

Хочете знайти простішу і безпечну дорогу залучення вашого дитяти до спорту? Почніть із звичайних танців. Це корисно в першу чергу для загального розвитку. До танців відносяться: спортивні танці, аеробіка, різновиди сучасних танців Хто знає, може, це покликання вашої дитини?

Це дуже важливо!

До вибору виду спорту потрібно віднестися досить уважно. Важливо, щоб він відповідав характеру дитини. Не можна давити на маля, над силу заставляти його відвідувати в спортивну секцію, адже спорт повинен приносити радість. Перш за все уважно дивіться і прислухайтеся до свого чада.

У жодному випадку не можна скидати з рахунків його нахили і боротися з природою, намагаючись на свій розсуд «покращувати» дитяти. Спробуйте виявити і розвинути все позитивне, що дісталось йому від народження. Не бійтеся експериментувати: не варто корити малюка, якщо він, півроку проходивши в секцію, раптом рішуче відмовиться продовжувати заняття. Спочатку спробуйте розібратися в ситуації. Можливо, справа не в самому спорті, а в соціально-комунікативних стосунках усередині колективу. Адже для дітей важливі не лише заняття, але і спілкування, перш за все ігри.

А може бути, дитина не змогла знайти з тренером спільну мову. Не бійтеся попросить у викладача дозволу бути присутнім на заняттях, поговоріть з тренером відверто. Швидше за все, ви зрозумієте, в чому суть конфлікту. А взагалі психологи вважають, що діти часто років до 10 не можуть визначитися, якому ж вигляду спорту їм хотілося б надати перевагу.

Але головне, щоб малюк бажав займатися, адже спорт — це здоров'я!

Кiлькiсть переглядiв: 128